^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 19

Wczoraj 64

W tygodniu 385

W miesiącu 1503

Wszystkich 56074

Na stronie ....

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

POCZTA E-MAIL

Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy zorganizował VII już z kolei Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem „I TY MASZ TALENT”. Do wzięcia udziału zostali zaproszeni także uczniowie naszej placówki.

Zespół „Brzozowskie Sreberka” w składzie Justyna Wołoszczak, Iza Żebracka, Natalia Kucia, Monika Bogacka oraz Natalia Jatczyszyn pilnie przygotowywał się do wystąpienia ponad miesiąc pod okiem Pani mgr Katarzyny Wojtowicz, aby zaprezentować się sędziom Festiwalu.

Gwoździem programu przygotowanego przez naszych uczniów był taniec relaksacyjny ze specjalną choreografią, pozwalającą na wyciszenie negatywnych emocji i uspokojenie niepokojów.

Praca została nagrana i przekazana komisji Festiwalu w formie elektronicznej a 17 grudnia 2021 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wybranie laureatów spośród nadesłanych prac.

Trudy naszych reprezentantów nie uszły uwadze jury, bowiem zajęli oni zaszczytne I miejsce w konkursie. Każdy z laureatów otrzymał stosowny dyplom oraz atrakcyjne nagrody w postaci plecaka z użytecznymi fantami w środku. Podziękowani zostały również złożone na ręce Pani mgr Katarzyny Wojtowicz za przygotowanie zarówno programu jak i uczniów do bezbłędnego jego wykonania.

Nie tylko nagrody oraz dyplom były gratyfikacją dla naszych podopiecznych za wykonaną pracę. Wspólna integracja podczas przygotowywania wystąpienia, satysfakcja z wygranej oraz uznanie w oczach sędziów są bezcenną nagrodą, która z pewnością na długo zostanie w pamięci i będzie wspominana na wspólnych spotkaniach.

Czytaj więcej: „I TY MASZ TALENT” - 2021

Szanowni Państwo,

Na służbowe adresy e-mail otrzymali Państwo materiały z Powiatowego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Brzozowie dotyczące zmian  dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę - Polski Ład. Proszę o pilne zapoznanie się z przesłanymi informacjami oraz o przesłanie wymaganych dokumentów w określonym terminie na wskazany w wiadomości adres e-mail.

Z poważaniem

   Dyrektor SOSW w Brzozowie

„ W Wigilie Świąt Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju niech nam drogę wskaże.

Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy pudła słodkich marzeń.

Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie

Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Wam jak w niebie...”

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. W naszym Ośrodku również poczuliśmy świąteczną atmosferę. Przygotowaliśmy świąteczne dekoracje, wystroiliśmy nasze sale a choinki ozdobiliśmy Aniołkami przygotowanymi w Dzień Anioła. W powietrzu dało się odczuć zapach jedliny i pierniczków, które uczniowie dekorowali na zajęciach.

W piątek  - dzień Wigilii w naszym Ośrodku – wszyscy krzątali się od rana, robiąc stroiki na stół wigilijny, śpiewając kolędy i opowiadając sobie o świątecznych tradycjach. Uczniowie klasy IV-VIII C z ogromna pasją i zaangażowaniem  przygotowali jasełka pt. „TY JESTEŚ MIŁOŚCIĄ”. Mają one nieco odmienny charakter niż te spektakle, które do tej pory mogliśmy wspólnie przeżywać w naszym Ośrodku. Świat zmusił nas do poszukiwania nowych rozwiązań, ale dzięki temu powstał teatr cieni, który przedstawia historię Narodzenia Jezusa. Historię dobrze znaną jednak co roku niosącą radość oczekiwania, nową nadzieję i wiarę w potęgę miłości. Jasełka w formie elektronicznej każda klasa mogła obejrzeć na nowo zakupionych laptopach.

Zwieńczeniem dnia był uroczysty wigilijny obiad dla całej społeczności Ośrodka. Każdy z uczniów otrzymał również świąteczny podarunek.

Czytaj więcej: Wigilijne spotkanie w SOSW

Na przełomie listopada i grudnia dzieci objęte zajęciami Wczesnego Wspomagania Rozwoju w SOSW  w Brzozowie wzięły udział w konkursie „Logopedyczna ozdoba choinkowa”. Celem konkursu było wzmacnianie  motywacji dzieci do wykonywania ćwiczeń logopedycznych, wspieranie ich rozwoju mowy, zachęcanie do ekspresji plastycznej, pobudzanie kreatywności oraz współpraca z rodzicami, którzy uczęszczając ze swoimi pociechami na zajęcia, aktywnie włączają się w proces terapii logopedycznej.

Dzieci przygotowały własne, niepowtarzalne ozdoby choinkowe z akcentem logopedycznym, którymi udekorowano choinkę w budynku Internatu. Ozdoby odzwierciedlają ćwiczenia narządów artykulacyjnych lub  konkretnych głosek, które są aktualnie przedmiotem pracy logopedycznej za zajęciach.

Dzieła małych rączek zachwycają pomysłowością oraz starannością wykonania, zatem wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

Dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom oraz paniom prowadzącym zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju za aktywny udział w konkursie, a także starszym kolegom – uczniom klasy I-III B SPDP  wraz z panią wychowawczynią za przygotowanie choinki.

Zapraszam do oglądania „logopedycznej” choinki w budynku Internatu przy ul. Sienkiewicza 2.

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl