^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

W zdrowym ciele zdrowy duch„  – właśnie ta słynna łacińska sentencja  towarzyszyła uczniom klasy II E SPdP podczas wycieczki do Rymanowa i Iwonicza Zdroju.

W dniu 16.12 2020 roku dwie uczennice  klasy II E SPdP  wraz z opiekunem Magdaleną  Jankowską – Kiktą udały się busem szkolnym do Rymanowa i Iwonicza Zdroju. Głównym celem  wyjazdu była obserwacja jesienno – zimowego krajobrazu uzdrowisk oraz zachęcenie do aktywności ruchowej. Pierwszą stacją był  Park Zdrojowy w Rymanowie Zdroju, który tworzą liczne alejki i place idealnie  nadające się do spacerów. Dużym zainteresowaniem uczennic  cieszył się  piękny Amfiteatr na Wodzie, a dodatkową atrakcją okazały się pływające i przelatujące kaczki, które można było nakarmić. W Parku Zdrojowym mogły również zobaczyć  budynek w kształcie rotundy „ Zielony domek”,  drewnianą pijalnię wód mineralnych oraz piękne rzeźby i fontanny. Park Zdrojowy jest oazą wyciszenia, która swym urokiem zachwyca o każdej porze roku. Drugą stacją był Iwonicz Zdrój i deptak w centrum uzdrowiska. Piękna architektura w stylu szwajcarskim  od razu przykuła uwagę  uczennic.  Obojętnie również nie można było przejść obok  drewnianego budynku z wieżą zegarową zwanego „ Bazar” czy „ starego Pałacu” – najstarszego budynku w uzdrowisku.  Zarówno Park Zdrojowy w Rymanowie Zdroju, jak i Deptak w Iwoniczu Zdroju tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nabrał dodatkowego klimatu za sprawą pięknych ozdób świątecznych, przy których Kamila i Zosia chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Mimo chłodnej pory i pustki na malowniczych uliczkach, dzień 16 grudnia na długo pozostanie w naszych wspomnieniach i chętnie tam kiedyś powrócimy.

    

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl