^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 31

Wczoraj 42

W tygodniu 73

W miesiącu 681

Wszystkich 37240

Na stronie ....

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE – KLASY II – III G SPDP

Rok szkolny 2020/21 jest rokiem szczególnym bo towarzyszy nam pandemia. Mimo licznych ograniczeń i przy zachowaniu  wszelkich środków bezpieczeństwa oraz  obostrzeń sanitarnych,  staramy się organizować z uczniami  uroczystości szkolne, krótkie wyjazdy i brać udział w konkursach i przeglądach artystycznych organizowanych przez różne instytucje za pomocą Internetu i on – line.

W takich uroczystościach brali udział uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy na co dzień mają zajęcia w Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. Od września nasi wychowankowie uczestniczyli w imprezach:

 • Wycieczka do Bliznego – piesze wyjście na GÓRĘ MICHAŁEK
 • UDZIAŁ w XIV PODKARPACKIM ŚWIĘCIE  NIEPEŁNOSPRAWNYCH W RZESZOWIE – RAZEM PIĘKNIEJ
 • WIECZÓR WRÓŻB  – ANDRZEJKI
 • PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH I PIEŚNI O ŚW. JANIE PAWLE II W STRZYŻOWIE
 • KLASOWA  WIGILIA

RELACJE IMPREZ W ROZWINIĘCIU....

 

WYCIECZKA DO BLIZNEGO – GÓRA MICHAŁKA

Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu każdej klasy. 

W dniu 24.09.2020 odbyła się wycieczka do Bliznego. Uczennice klasy II – III G SPDP wraz z opiekunami zdobyły szczyt GÓRY MICHAŁEK – szlak prowadził wzdłuż STACJI DROGI KRZYŻOWEJ otoczonej lasem. Z góry można było podziwiać piękno najbliższej okolicy – terenów podgórskich położonych po dwóch stronach rzeki Stobnicy.  Wieś   w piękny słoneczny dzień  wyglądała uroczo – kościół,  Klasztor Sióstr Zawierzanek.  Wycieczka była krótka, ale przyniosła wiele pozytywnych wrażeń. Uczennice mogły spędzić miło czas,  wspólnie z opiekunami podziwiając walory krajobrazowe.

                     XIV PODKARPACKIE ŚWIĘTO NIEPEŁNOSPRAWNYCH                  

 W RZESZOWIE – RAZEM PIĘKNIEJ

W dniach 23 – 24.11.2020 odbyło się  XIV  Podkarpackie Święto Niepełnosprawnych   ,,Razem Piękniej" organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.  Jest to wspaniała impreza integrująca osoby niepełnosprawne  z  Donów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej  z całego województwa podkarpackiego. To okazja do wspólnej zabawy, obcowania ze sztuką i tworzenia jej na żywo.

Nasza grupa z DPS dla Dzieci w Starej Wsi i wychowankowie SOSW  w Brzozowie – klasa II – III G  -  SPDP,  także brała udział  w tej imprezie. Tym razem w trochę innej formie,   bo poprzez łącza internetowe. W pierwszym dniu odbyły się warsztaty poświęcone terapii osób niepełnosprawnych przez sztukę, między innymi:

 • ćwiczenia relaksacyjne – zastosowanie tunelu sensorycznego
 • cuda z balonów
 • ozdoby z makramy

W dniu 24.11.2020 na tej samej stronie odbyła się prezentacja artystyczna wszystkich grup biorących udział  w przeglądzie ,, RAZEM PIĘKNIEJ”. Nasza Grupa ,,BIESZCZADZKIE ANIOŁY”     /Ula, Justyna, Magdalena, Stanisław, Michał, Monika, i dwie małe artystki Kasia i Daria/ przygotowała trzy piosenki:

 • PIOSENKA BIEDRONKI
 • RZEKA MARZEŃ
 • ŻEBY SZCZĘŚLIWYM BYĆ

Wychowankowie  przygotowali także pracę plastyczną pod tytułem ,,NIEPRAWDA ŻE INNI” wykonaną techniką collage,  za którą dostali wyróżnienie.

Tegoroczna edycja pokazuje, że mimo różnych przeciwności i ograniczeń potrafimy się zmobilizować, że chęć bycia RAZEM jest silniejsza niż wszelkie obostrzenia i mimo wszystko potrafimy stworzyć coś pięknego - bo RAZEM PIĘKNIEJ! - mówią organizatorzy.

WIECZÓR WRÓŻB – ANDRZEJKI

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.   Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.  Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

 I tak właśnie było też w naszej klasie -  27.11.2020 odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa. Uświetniły ją przeboje muzyki disco polo. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowali  wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli  i bawili  się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas, pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.    

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH I PIEŚNI O ŚW. JANIE PAWLE II  W STRZYŻOWIE

W tym roku przegląd pieśni odbył się formie on - line dzięki transmisji w TELEWIZJI POŁUDNIE.

Nasza grupa  – BIESZCZADZKIE ANIOŁY wzięła udział w tej imprezie.                                    

Uczniowie naszego ośrodka, którzy są równocześnie wychowankami Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi,  wraz z opiekunami przygotowali dwie pieśni:

 • Patriotyczna – OJCZYZNO MA
 • TAKI MAŁY TAKI DUŻY

Pieśni zostały  zaśpiewane i nagrane w budynku DPS dla dzieci, a następnie wysłane do Strzyżowa. W dniu  7.12.2020 zostały wyemitowane w Internecie. Nasza grupa dobrze się prezentowała i została mile przyjęta przez organizatorów.

KLASOWA WIGILIA

W dniu 16.12.2020  w DPS dla Dzieci w Starej Wsi odbyła się klasowa WIGILIA. Uczniowie dwóch klas spotkali  się przy wspólnym stole na poczęstunku, wcześniej przygotowanym przez nasze panie Teresę, Elżbietę i Mariolę.

W udekorowanej świątecznie sali znalazła się choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów oraz stoły zastawione wigilijnymi daniami. Wraz z zaproszonymi gośćmi - panem  Pawłem Czekańskim  dyrektorem SOSW w Brzozowie  oraz  siostrą Eweliną spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. W części wstępnej nie zabrakło modlitwy, fragmentu Ewangelii dotyczącej Narodzenia Pańskiego oraz kolęd.  Po  ciepłych życzeniach,  zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami: barszczem czerwonym i pierogami.  Wspólnie spędzone chwile były  pełne uroku, radości i wzruszenia.

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl