Wiosna to piękna pora roku wyczekiwana po długiej zimie przez wszystkie dzieci. To czas na który z utęsknieniem czekają także dorośli. To czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki i szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych, przyjemniejszych dni. Dlatego w dniach 22-26 marca w naszej szkole został przeprowadzony dla uczniów Szkoły Podstawowej tygodniowy projekt edukacyjny pod hasłem: „Tropiciele wiosny!”.
W trakcie zajęć w klasach uczniowie zdobywali wiedzę dotyczącą tej pory roku: powracających do Polski ptaków, wiosennych kwiatów, pierwszych zwiastunów wiosny. Przez cały tydzień uczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówki, wykonywali różne prace plastyczne dotyczące wiosny, słuchali piosenek, poszukiwali wiosny podczas spacerów i wycieczek.Na zakończenie projektu dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiający marzannę oraz gaik –maik.
Projekt zakończono wystawą prac plastycznych w holu budynku internatu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody.