^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 12

Wczoraj 32

W tygodniu 113

W miesiącu 242

Wszystkich 28127

Na stronie ....

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

W dniu 9 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Brzozowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość poświęcona była ojczyźnie i wolności. Dzień 11 Listopada przedstawiony został jako symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.

O godzinie 11:11 tak, jak w większości szkół w całym kraju odśpiewany został Hymn Państwowy. Oddając szacunek symbolom narodowym, takim jak hymn, godło oraz flaga narodowa jako społeczność szkolna oddaliśmy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Przypominając również czasy, gdy za śpiewanie hymnu można było stracić życie.

Święto Niepodległości obchodzimy w listopadzie, miesiącu szczególnej refleksji nad życiem i przemijaniem. Kilka dni temu odwiedzaliśmy cmentarze, zanosiliśmy kwiaty, paliliśmy znicze. Zapaliliśmy także znicze na grobach nieznanych żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali życie za ojczyznę.

Uroczysta akademia była w naszej Placówce uwieńczeniem działań, mających na celu uświetnienie jubileuszu Odzyskania Niepodległości. W programie naszych szkolnych obchodów znalazły się również zajęcia tematyczne „Teczka sztubaka” oraz wystawa tematyczna „Dla Niepodległej”.

 

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl