^
Informacje kontaktowe
Telefon: (13) 43-417-76
e-mail:soswbrz@interia.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie

"Miłość jest największą potęgą człowieka" bł. ks. Bronisław Markiewicz

 • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.
  Więcej...
 • 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców
  Więcej...
 • 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Placówka zatrudnia kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne przygotowanie do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały proces rewalidacyjny każdego ucznia wspierają ponadto pedagog, logopeda i psycholog.
  Więcej...
 • 4 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  W Ośrodku funkcjonuje: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna Przysposabiająca do Pracy, Internat,
  Więcej...
 • 5 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie im. bł. ks. Bronisława Markiewicza

  Internat funkcjonujący przy Ośrodku ma do dyspozycji sypialnie, świetlice do zajęć grupowych, jadalnię, gabinet higieny szkolnej, dużą świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne.
  Więcej...

Liczba odwiedzin

Dzisiaj 10

Wczoraj 32

W tygodniu 111

W miesiącu 240

Wszystkich 28125

Na stronie ....

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

W dniu 14 listopada 2018 roku w DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ DLA DZIECI w Starej WSI odbył się uroczysty apel  poświęcony SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI. W części artystycznej klasa I – III F SPDP przedstawiła krótką inscenizację pantomimiczną o ORLE BIAŁYM.

Biały Orzeł, choć skrępowany - nigdy nie został ujarzmiony i pokonany nigdy nie pogodził się z kajdanami, które podstępnie zostały mu nałożone. Próbował lotu w zrywach powstańczych, był obecny w tęsknocie zsyłanych w najdalsze zakątki świata i zawsze był wolny w umysłach i sercach tych, którzy pielęgnowali z najwyższym pietyzmem miłość do własnej Ojczyzny.

Aż nadszedł symboliczny i ważny dzień - 11 listopad 1918r. i stało się to, co stać się musiało - ziścił się sen wielu o wolnej Ojczyźnie. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość, a Biały Orzeł zrzucił pęta niewoli i wzbił się wysoko w niebo ogłaszając wszystkim zwycięstwo  narodu polskiego.

Bo nie zginęła i zginąć nie może Polska, której synowie i córki tak wielką miłość żywią do swej Ojczyzny gotowi złożyć na ołtarzu jej wolności nawet własne życie.

Nie zabrakło też śpiewu pieśni patriotycznych – ROTY, OJCZYZNO MA, KWIATY POLSKIE, oraz pokazu multimedialnego obrazującego koleje losu naszej OJCZYZNY. Na koniec przedstawienia został odśpiewany HYMN POLSKI oraz zapalony symboliczny znicz dla Tych, którzy poświęcili swoje życie abyśmy mogli żyć w wolnej OJCZYŹNIE – POLSCE.

Dzisiaj wielka jest rocznica Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa.

 Im to bowiem zawdzięczamy wolność- polską mowę w szkole,

 to, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewolę.

 Uroczyście biją dzwony, w mieście flagi rozwinięto…

 i me serce się raduje, że obchodzę Polski święto.

Akademię wraz z uczniami  przygotowały i prowadziły:

 • Barbara Gazdowicz
 • Monika Wnęk
 • Agnieszka Adamczyk
 • Anna Strącel
 • Justyna Glazer

 

 

COPYRIGT BY Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie FREE JOOMLA TEMPLATES
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie
im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
36-200 Brzozów, ul. Tysiąclecia 27
tel./fax (13) 43-417-76
e-mail: soswbrz@interia.pl