,,CUD ŚWIĘTEJ NOCY”

,,CUD ŚWIĘTEJ NOCY”

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 19.12.2023r. w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci odbyło się przedstawienie jasełkowe w którym wszyscy uczestnicy, zaproszeni goście i wychowankowie po raz kolejny na chwilę przenieśli się myślą i sercem do małego miasteczka Betlejem, gdzie dokonał się ,, CUD ŚWIĘTEJ NOCY”.

Piękna scenografia oraz kolorowe stroje aktorów wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Nasi wychowankowie biorący udział w zajęciach rewalidacyjno – wychowawczych grupowych ze swoimi opiekunami przedstawili  historię Marii i Józefa oraz Jezuska narodzonego w stajence położonego w żłóbku i owiniętego w pieluszki. Do stajenki kolejno przybywali powitać Dzieciątko pasterze, trzej mędrcy, złożyli Mu pokłon i obdarowali darami. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz anioła przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość uświadomienia sobie piękna i znaczenia tradycji związanej ze ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA oraz wzbudzania szacunku wobec wiary. Pokazanie umiejętności wyrażania przeżyć i uczuć w różnych formach działalności stosując proste środki wyrazu.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń przekazanych przez siostrę dyrektor DPS –u i dyrektora SOSW oraz księdza Stanisława. Ogromne zaangażowanie młodych wychowanków, nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.

Ponad dwa tysiące lat temu przyszedł na świat Jezus Chrystus, Syn Boży, rodząc się   w stajence betlejemskiej jako bezbronne dziecię. Piękna jest Miłość, która przychodzi na świat w osobie Dzieciątka Jezus, przyjmijmy ją w naszych sercach.

W tym świątecznym nastroju przyjmijcie od nas życzenia:

NIECH  NOWONARODZONY CHRYSTUS OBDARZY NAS POKOJEM, MIŁOŚCIĄ   I OBFITOŚCIĄ  ŁASK. I NIECH TA BOŻA DZIECINA PODNIESIE SWĄ RĄCZKĘ, ABY BŁOGOSŁAWIĆ  NAM, NASZYM BLISKIM    I PRZYJACIOŁOM, TYM NAD KTÓRYMI POCHYLAMY SIĘ W GEŚCIE LUDZIEJ POMOCY, MIŁOŚCI I ZATROSKANIU.