"KIEDY BÓG SIĘ RODZI, WOKÓŁ NAS FRUWAJĄ ANIOŁY"

"KIEDY BÓG SIĘ RODZI, WOKÓŁ NAS FRUWAJĄ ANIOŁY"

Zawsze z niecierpliwością czekamy na te wyjątkowe dni, w których wszystko staje się niezwykłe. To czas BOŻEGO NARODZENIA - czas, który zbliża nas wszystkich, wypełnia duszę i serce radością, wdzięcznością i nadzieją. Czas, w którym najszczerzej tą radością potrafimy się dzielić - 21 grudnia 2023 roku nastroiliśmy to, co w nas najlepsze i pokazaliśmy, że warto pielęgnować swoje pasje i odkrywać nowe talenty. Młodzież i dzieci SOSW wraz z wychowawcami, nauczycielami i pomocami nauczyciela przygotowali piękne, anielskie przedstawienie jasełkowe.

Okazało się że, nawet w niebie trwają przygotowania do tak wielkiego święta.

Aniołki krzątały się przy sprzątaniu, polerowały gwiazdki, ćwiczyły grę na instrumentach, śpiew i taniec, a także przygotowały promyki miłości. Gwieździsty pył niósł się po całym niebie. Jednym słowem urządziły Jezusowi najprawdziwsze urodziny i zaprosiły na nie wszystkich ludzi dobrej woli.

To szczególne spotkanie rozpoczął Dyrektor Pan Paweł Czekański witając z radością i serdecznością wszystkich zgromadzonych. Władzom powiatowym złożył podziękowania za ciągłe wsparcie, zrozumienie i serca otwarte na potrzeby dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Podkreślił wyjątkową rolę nauczycieli i pracowników Ośrodka, którzy są nie tylko pedagogami, ale także niezastąpionymi przyjaciółmi i wzorami do naśladowania dla uczniów, dziękując im za zaangażowanie i codzienną pracę. Szczególne słowa uznania skierował do Rodziców naszych wychowanków i uczniów. Uczniom podziękował za uśmiech i determinację w zdobywaniu wiedzy, rozwoju i poznawaniu świata. Następnie wszystkim zgromadzonym życzył zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Na naszej uroczystości nie zabrakło gości wyjątkowych. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicestarosta Powiatu Brzozowskiego Pan Jacek Adamski, Sekretarz Powiatu  Pani Ewa Tabisz, Naczelnik Wydziału Oświaty, rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu Pani Magdalena Pilawska, Główna Księgowa PZEAS w Brzozowie Pani Agnieszka Olejko, Dyrektor DPS dla Dzieci w Starej Wsi Siostra Edyta Wójtowicz, przedstawiciele Męskiego Różańca w Starej Wsi. Zawsze miło jest witać ich w murach naszej szkoły

Przybyli z szarfami TANCERZE, którzy zaprezentowali swój niebiański taniec. Włożyli w te przygotowania mnóstwo swojej pracy. Pod czujnym okiem Pani Katarzyny Wojtowicz wyrazili tańcem swoją radość i pokazali nam, jakim wyjątkowym prezentem może on być.

Chór szkolny "Megiddo" także był częścią tego wielkiego wydarzenia. Anielskie pastorałki rozbrzmiewały zewsząd i  zapraszały do wspólnego śpiewu.

Przybyli uczniowie, nauczyciele, pomoce nauczyciela, rodzice, którzy swoją obecnością sprawili Maleńkiemu ogromną radość.

Aby tradycji bożonarodzeniowej stało się zadość ks. Stanisław Masłyk pobłogosławił opłatki i wszyscy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Pełni serdeczności i uśmiechu zasiedliśmy do wigilijnej wieczerzy. Żurek, ryba i przepyszne pierogi królowały na stole. Kucharskie talenty zadbały o nasze podniebienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Jasełek i Wigilii szkolnej - to piękne dzielić się tym, co w nas dobre, doceniać każdą pomoc i cieszyć się z każdego, najmniejszego sukcesu, bo w tym co tworzymy wszyscy jesteśmy tak samo WAŻNI.

Wystąpili:

MARYJA - Karolina Kucharska;

JÓZEF - Michał Błaszczak - Ślazyk;

ANIOŁOWIE - Wiktoria Bober, Wiktor Kołodziej, Natalia Deliowska, Edyta Sękowska, Natalia Sadowska, Seweryn Czuba, Emilia Bieda, Kinga Goleń, Nikola Sobolak; 

KRÓLOWIE - Dariusz Cichocki, Jakub Myćka, Patryk Słociński;

PASTERZE - Damian Sękowski, Kamil Sadowski, Sebastian Kobiałka;

TANCERZE - Patrycja Sękowska, Daria Lorenc, Natalia Jatczyszyn, Maciej Florek, Krzysztof Kościński;

CHÓR "MEGIDDO" - Klaudia Mazur, Daniel Mikrut, Natalia Kudzia, Justna Wołoszczak, Daria Lorenc, Karina Duplaga,  Patrycja Sękowska, Julia Adamska, Jakub Niedziński, Natalia Jatczyszyn.

Z Bożym błogosławieństwem życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT