Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska   po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego,  że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.                                                                                                     

Dnia 10 listopada uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Brzozowie uczcili Święto Niepodległości w sposób szczególny i podniosły. Świętowanie rozpoczęliśmy zabawą edukacyjną polegającą na odnajdywaniu i rozwiązywaniu zadań związanych tematycznie z 11 listopada.

Pod czujnym okiem wychowawców oraz innych nauczycieli naszego Ośrodka, uczniowie zgłaszali się do wyznaczonych punktów i odnajdywali schowane w pudełkach, kopertach i segregatorach zadania. Każda klasa miała do rozwiązania cztery zadania. Podejmowane aktywności miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.  O symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Wszystkim nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie zajęć poświęconych tematyce Święta Niepodległości, a uczniom za ich aktywną pracę. Efekty tej pracy można zaobserwować na gazetkach klasowych i szkolnych, gdzie zagościły biało- czerwone barwy w postaci flag, kwiatów i innych dekoracji o tematyce patriotycznej.

                                                                                                               Organizatorzy