Wizyta Świętego Mikołaja w SOSW

Wizyta Świętego Mikołaja w SOSW

Jest taki jeden dzień w roku na który czekają wszyscy, mali i duzi, dzień przepełniony nieskrywaną radością i wdzięcznością. Ten dzień to mikołajki i wizyta wyjątkowego i długo wyczekiwanego gościa- Świętego Mikołaja. W tym roku przybył on do nas 5 grudnia z pomocnikami którymi byli członkowie z Grupy Męskiego Różańca w Starej Wsi.  Święty Mikołaj odwiedził dzieci

w poszczególnych klasach Szkoły Podstawowej, klasach Szkoły Przysposabiającej do Pracy  i oddziałach przedszkolnych w towarzystwie Pana Dyrektora Pawła Czekańskiego oraz wicedyrektorów Pani Doroty Surmacz, Pana Marcina Wiszyńskiego oraz uroczych aniołków. Dzieci zachwycone wizytą niecodziennego gościa w pięknie udekorowanych salach, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, częstowały Mikołaja ciasteczkami, wręczały drobne, własnoręcznie wykonane upominki.  Święty Mikołaj każde dziecko obdarował pięknym prezentem, sprawiły one wszystkim wiele radości. Nie zapomniał on również o dorosłych pracujących w naszej szkole, ich obdarował słodyczami.  Miłym akcentem spotkania były wspólne pamiątkowe zdjęcia. Nasz gość wręczając prezenty wraz z pomocnikami nie szczędził ciepłych słów dla naszych milusińskich, były też chwile pełne wzruszeń i  zachwytów.  W tym dniu w godzinach popołudniowych prezenty od Mikołaja przekazane zostały również dzieciom objętym zajęciami rewalidacyjno- wychowawczymi indywidualnymi i grupowymi w Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. 

 5 grudnia był dla całej naszej społeczności szkolnej dniem wyjątkowym, jak co roku wyczekiwanym, pełnym szczerych uśmiechów, radości i pozytywnych wrażeń. W tym grudniowym dniu radości nie było końca. Niecodzienny gość wzbudził u wszystkich mnóstwo emocji i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi… Dziękujemy Ci Święty Mikołaju! Do zobaczenia!

Serdecznie dziękujemy fundatorom: Staroście Brzozowskiemu Panu Zdzisławowi Szmydowi oraz członkom Grupy Męski Różaniec w Starej Wsi. Dziękujemy również Samorządowi Szkolnemu działającemu w naszym Ośrodku za zaangażowanie w przebieg całego spotkania.