Wycieczka do Zagrody „Szmer”

Wycieczka do Zagrody „Szmer”

13 maja br. liczna grupa uczniów z naszego Ośrodka wybrała się do pięknego miejsca – do Zagrody „Szmer”. Jest to gospodarstwo, położone wśród lasów, z dala od zgiełku i hałasu, a jej malowniczy krajobraz pozwala się zrelaksować zarówno małym jak i tym dużym.  😊

Nasza wycieczka miała na celu między innymi przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowlanymi.

Pierwszą atrakcją, która na nas czekała była przejażdżka bryczką. Podczas tej przejażdżki nasz pan woźnica opowiadał nam ciekawostki związane z końmi. Ubieraliśmy także owieczki w wełniane stroje, sadziliśmy swoje własne pomidorki. Mieliśmy też możliwość skorzystania z placu zabaw, na którym łowiliśmy rybki, bawiliśmy się w piaskownicy ale także robiliśmy pranie. Mogliśmy również poprzebywać z mieszkającymi w gospodarstwie zwierzętami. Karmiliśmy kozę, obserwowaliśmy kury, odwiedziliśmy tez stajnię, w której mieszkają między innymi konie i króliczki. Zajrzeliśmy do ula i dowiedzieliśmy się od  pani Marty – właścicielki Zagrody jak w ulu tworzy się miód.

Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Ośrodka przywożąc ze sobą pamiątki z pobytu oraz zasadzone pomidorki.  😊