Spotkanie z policjantem - bezpieczna droga do szkoły

Spotkanie z policjantem - bezpieczna droga do szkoły

W naszym  ośrodku kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem naszych podopiecznych. W związku z tym 20.09.2023r. nasi  uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami  KPP w Brzozowie. Mieli oni okazję porozmawiać z nimi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku, podczas jazdy rowerem, samochodem i busem szkolnym.

Zwrócił szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Natomiast rodzice, którzy zawożą nasze najmłodsze pociechy do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Wszystkich oczywiście obowiązuje zapinanie się pasami. Podczas rozmowy dzieci bezbłędnie powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych.  

W  praktyczny sposób uczyli się tzw. pozycji bezpiecznej – ratującej przed agresywnym zwierzęciem, a także  przejścia przez jezdnię na pasach. Na zakończenie panowie z komendy udostępnili naszym podopiecznym radiowóz policyjny. Chętni mogli w nim usiąść, włączyć sygnały dźwiękowe, by osobiście  doświadczyć jak to jest być prawdziwym policjantem. Spotkanie z pracownikami komendy  jest dla naszych wychowanków zawsze dużą atrakcją, zachęca ich do poznawania zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa w życiu codziennym.