WYŻEJ, SZYBCIEJ, MOCNIEJ - Wojewódzka Olimpiada Sportowa we Frysztaku

WYŻEJ, SZYBCIEJ, MOCNIEJ - Wojewódzka Olimpiada Sportowa we Frysztaku

W dniu 21 września 2023r., nasi uczniowie: Kamil Grudz, Paweł Kędra, Szymon Masełek i Patrycja Sękowska wzięli udział w Olimpiadzie sportowej pod nazwą „WYŻEJ, SZYBCIEJ, MOCNIEJ”  organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy we Frysztaku. Impreza miała na celu przede wszystkim integrację wychowanków z różnych środowisk, propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu, a także kreowanie pozytywnych postaw wobec uprawiania sportu młodych osób z różnymi niepełnosprawnościami. 

Zaproszonych gości przywitała Dyrekcja Ośrodka. Do rywalizacji przystąpiło blisko 100 uczestników spośród 9 ośrodków z woj. podkarpackiego: SOSW w Mrowli, Mielcu, Strzyżowie, Frysztaku, Leżajsku, Brzozowie, Jaśle, Gogołowie, Dębicy – w trzech rywalizacjach: wyżej: skok, szybciej: bieg, mocniej: rzut. Wszystkim zgromadzonym na Orliku lekkoatletycznym dopisywał nie tylko duch sportowej rywalizacji ale także uśmiech na twarzy i wspaniała słoneczna pogoda. Był również czas aby spróbować swoich sił w dziedzinie plastycznej, konkursie zabaw i gier, torów przeszkód, które były nagradzane miłymi upominkami i nagrodami. Po konkurencjach sportowych nastąpił czas na spotkanie z ciekawymi osobowościami: Panią Martynę Jacek - instruktorkę tańca, która zachęciła do aktywności nie tylko uczestników, ale także nauczycieli i uczniów Ośrodka. Gościł także słynny biegacz Pan Radosław Ślaski, który przybliżył uczestnikom swoją pasję do biegania.
Uczniowie Zespołu Szkół w Gogołowie, jak również medaliści Mistrzostw Polski w badmintonie zaprezentowali także pokazowy trening na Sali gimnastycznej, po którym każdy mógł spróbować swoich umiejętności.
Olimpiada miała charakter imprezy integracyjnej, dlatego każdy uczestnik został zwycięzcą, otrzymując na zakończenie pamiątkowy medal, oraz drobny upominek.
Z pewnością ta Olimpiada stworzyła nie tylko naszym uczniom ale wszystkim, którzy brali w niej udział okazję do pokonywania własnych słabości
i doświadczania zwycięstwa nad własnym sobą.

W miłej i sportowej atmosferze udaliśmy się na obiad, a później w drogę powrotną.