NADSAŃSKA WĘDRÓWKA - RAJD NORDIC  WALKING

NADSAŃSKA WĘDRÓWKA - RAJD NORDIC WALKING

Rajdy Nordic Walking to bez wątpienia  nasza tradycja. Od 8 lat, wspólnie przemierzamy bliższe i dalsze szlaki, drogi i bezdroża. Zdobywamy górskie szczyty, przemierzamy lasy czy pokonujemy rzeki. Maszerujemy i wędrujemy przede wszystkim dla zdrowia. Nordic Walking to forma sportowa, która wpływa korzystnie na cały organizm, podnosi sprawność i wydolność, rozwija poprawne postawy wobec własnego ciała i zdrowia.

Maszerujemy także, bo Nordic Walking, to sport interpersonalny pozwalający nawiązywać relacje, dostarcza ogromnie dużo radości i pozytywnych emocji. Maszerujemy i wędrujemy również dlatego, że dzięki temu poznajemy piękne zakątki i atrakcje naszego regionu. Tegoroczny jesienny rajd odbył się właśnie w jednym z takich miejsc. Nadsańskie tereny to ostoja ciszy i spokoju, pięknej przyrody, dostojnej rzeki i zalesionych wzniesień. Trasa rajdu biegła przez wiszącą kładkę nad Sanem w Witryłowie do cerkwi w Uluczu i z powrotem. Uczestnicy rajdu otrzymali w pakiecie startowym kije do NW oraz zapewniające bezpieczeństwo akcesoria odblaskowe. Po instruktażu Pani Agnieszki, bez większych problemów pokonaliśmy pięciokilometrową trasę. Nieco więcej wysiłku wymagało wdrapanie się na wzgórze Dębnik w Uluczu, ale tylko tak można dotrzeć do jednej z najstarszych cerkwi w Polsce. Wszyscy uczestnicy wędrowali z przyjemnością i radością tym bardziej, że sprzyjała nam pogoda i dogrzewało nas jesienne słońce.  Rajd zakończyliśmy biesiadowaniem nad samym Sanem. Był relaks, odpoczynek, grill, pieczenie kiełbasek, zdrowe owoce oraz nieco słodkości. Rajd i relaks po nim, dostarczył wielu pozytywnych doświadczeń i emocji. W takich dobrych nastrojach wróciliśmy do domów, gdzie niestety czekały na nas już tylko sobotnie obowiązki;)

Rajd miał miejsce w sobotę, siódmego października, wzięło w nim udział 35 osób. Adresatami były dzieci niepełnosprawne oraz ich rodzice z terenu powiatu brzozowskiego.  Przedsięwzięcie realizowane zostało z budżetu powiatu brzozowskiego poprzez wsparcie rzeczowe i organizacyjne w ramach realizacji zadań powiatu brzozowskiego z zakresu kultury fizycznej i turystyki w roku 2023.

Realizacja – Stowarzyszenie „Wśród przyjaciół” przy SOSW w Brzozowie